Rok Korczaka

Będę marudzić na temat Roku Prusa.

2012 tak jak każdy poprzedni rok zaczął się od stycznia. Cisza w temacie 100-letniej rocznicy śmierci Bolesława Prusa panowała aż do Nocy Muzeów, kiedy to nagle okazało, że oprócz Roku Korczaka, zapowiadanego jeszcze w 2011, mamy Rok Prusa. Lepiej późno, niż wcale.

I sądząc po tym, jak wygląda strona 2012 ROK PRUSA, wyglądało to wszystko tak, jak opisuję. Szybciutko powstał projekt obchodów i harmonogram, ktoś zrobił logo, które mi się osobiście bardzo podoba. Niestety większość wydarzeń ominęła mnie: czy to z powodów osobistych, czy to z powodu, że mało gdzie i kiedy mieliśmy okazję dowiedzieć się o warsztacie, konferencji czy spotkaniu, które odbyły się w ramach głośnego i dobrze rozpropagowanego Roku Prusa.

Wracając do strony 2012 ROK PRUSA, to ona również nie daje dużo ciekawych informacji o nie tylko aktualnych wydarzeniach (wiem, ja za dużo wymagam), ale także o minionych konferencjach, spotkaniach i co tam jeszcze było, mimo dużo obiecujących zakładek „Galeria”, „Media”, „Kalendarium”…

Wiem, że marudzę, i nie wypada, ale przykro mi, że Bolesław Prus jest tak bardzo ignorowany w kraju, na którym pisarzowi zależało najbardziej. I żeby przyjąć jakiś udział  w obchodach Roku Prusa trzeba naprawdę się postarać, w tym czasie gdy już kilka razy dostałam przypadkowo ulotki o Roku Korczaka, w sklepie Google Play jest fajna aplikacja z przewodnikiem po Warszawie Korczaka, oraz na ulicach miasta i na różnych stronach internetowych są plakaty z wydarzeniami, związanymi z obchodami jego roku. Bravo! organizatorom obchodów Roku Korczaka, i brak mi dalej słów.

Pozdrawiam,
Lilia

Reklamy
Published in: on Listopad 7, 2012 at 9:59 am  Comments (1)  
Tags:

The URI to TrackBack this entry is: https://lalkaprusa.wordpress.com/2012/11/07/rok-korczaka/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentDodaj komentarz

  1. W pełni się zgadzam z opinią na temat obchodów Roku Prusa. Jedyne co organizatorom tego przedsięwzięcia się udało to plakat, jest rewelacyjny.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: